Zostań, jeśli kochasz

Autor zdjęcia: taniaksiazka.pl

Najnowsza książka Gayle Forman to strzał w dziesiątkę. Podbija serca czytelników niemal od pierwszych stron. Książka jest tak ciekawa, że nie można się od niej oderwać. Na podstawie tej książki powstał film, który premierę miał w 2014 roku z Chloë Grace Moretz i Jamiem Blackleyem w rolach główny.

Książka opisuje dziewczynę, która ulega wypadkowi i znajduje się w śpiączce, a jej ciało zawieszone zostało gdzieś pomiędzy… Znakomicie autor książki opisał to zawieszenie i sposób analizowania życia dziewczyny. Podczas tego tragicznego wypadku samochodowego dziewczyna straciła rodziców, oraz swojego młodszego brata, a sama walczy między sobą, czy warto żyć, czy może jednak nie. Podczas analizowania swojego dotychczasowego życia dostrzega całkiem inny obraz i sens życia. Dostała ten czas w zawieszeniu na analizę na spokojne przemyślenie. Jednak czy aby na pewno ma tego czasu aż tak dużo, by móc od początku całe życie zobaczyć w innych barwach? Czytając z wypiekami kartka po kartce można odkryć także swoje życie i udać się w osobną analizę. Warto się zatrzymać i docenić co mamy, bo jedna chwila, jeden moment i może to zniknąć. Mia miała idealne życie do czasu tego właśnie jednego dnia, a właściwie chwili, gdzie całą rodziną udali się w podróż… A niestety już na samym początku czytelnik się dowiaduje, że ta podróż w przypadku jej rodziny się zakończyła, a sama Mia pozostaje z własnymi myślami, własnymi lękami i pytaniem co dalej.

Najprawdopodobniej Mia odeszła by razem ze swoją rodziną, jednak chęć i ciekawość dotychczasowego życia nie pozwala jej tak od razu się poddać i odejść. W sali szpitalnej będąc w tym zawieszeniu widzi i obserwuje reakcję i cierpienie swoich najbliższych. Swojej przyjaciółki i chłopaka, którego kocha. To wzruszająca historia powoduje, że można mieć ciarki na rękach czytając ją i wczuwając się w sytuację dziewczyny. W książce zostało to tak wszystko idealnie przedstawione będąc w obecnym zawieszeniu obserwuje co się dzieje. Reakcję jej chłopaka oraz cierpienie i prośby wysyłane przez niego, aby przeżyła, że teraz będzie lepiej ,że ją doceni, aby dała mu jeszcze jedną szansę. Jej życie tak jak życie każdej nastolatki nie jest idealne i miewała swoje rozterki, kłopoty i problemy. Jednak czy odejście to dobre wyjście móc nie wiedzieć, co by było gdyby….? Każdy człowiek chciałby dostać jeszcze jedną szanse, gdyby mógł. I taką właśnie szanse otrzymała Mia. Jednak czy warto żyć nie mając swoich najbliższych? To trudna decyzja do podjęcia i każdy na swój własny sposób inaczej to odbiera. A jak zdecyduje Mia? Czy wybierze życie w smutku, żałobie, ale jednak przy tych których kocha – przyjaciółce, chłopaku i znajomych, realizacji swoich dotychczasowym marzeń i pragnień, czy odejdzie wraz z rodzicami i bratem….

Tego warto się dowiedzieć czytając książkę Zostań, jeśli kochasz autorki Gayle Forman.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *